امروز

چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳

  ساعت

۱۹:۳۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

بهناز طولابی –  مدیرکل راه و شهرسازی لرستان گفت: ۱۲ هزار و ۹۷۸ واحد طرح نهضت ملی مسکن در این استان طی هشت ماه امسال به مرحله آماده سازی و عقد قرارداد رسیده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک هزار و ۹۰۰ واحد بیشتر است.

بهزاد شاکرمی در جلسه شورای مسکن که در محل استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در هشت ماه امسال چهار هزار و ۷۷۸ پروانه صادر شده است که ۹۸۲ پروانه نسبت به هشت ماه سال قبل پیشرفت داشته است.

وی افزود: تعداد چهار هزار و سه واحد در بخش پی کنی انجام شده که نسبت به قبل ۲ هزار و ۷۷۵ واحد بیشتر شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان یادآور شد: همچنین در بحث پروانه ها از مجموع هفت هزار و ۳۳۹ واحد، سه هزار و ۹۳۷ واحد پروانه صادر شده است ، ولی چهار هزار و ۵۴۶ پروانه بنا به دلایلی که باید در جلسه ای تخصصی بررسی شود، صادر نشده است.

شاکرمی در خصوص طرح ۷۱۵ واحدی نیز گفت: در این طرح برای ۲ بلوک ۴۰ واحدی اسکلت آن به اتمام رسیده اما هنوز پروانه آن صادر نشده است، ۶۷۵ واحد آن با توجه به در پیش بودن سفر رییس جمهور آماده و در همان زمان افتتاح خواهد شد.

وی یادآور شد: ۵۸ هزار و ۱۴۵ واحد در برش ۲ ساله سهمیه احداث مسکن استان لرستان است که در این برش، ۲۴ هزار و ۸۳۱ واحد تعهد داریم که هفت هزار و ۳۳۹ واحد را شروع کرده ایم.

مدیر کل راه و شهرسازی لرستان ادامه داد: تا پایان سال امکان اینکه به ۱۲ یا ۱۳ هزار واحد برسیم، وجود دارد و با توجه به اینکه در برش استانی عقب هستیم، می توانیم تا پایان نیمه اول سال ۱۴۰۳ این عقب ماندگی را جبران کنیم.

شاکرمی یادآور شد: طی دوره چهار ساله سهمیه استان در ساخت مسکن ۱۱۶ هزار و ۲۹۰ واحد است که از این میزان، ۴۹ هزار و ۶۶۳ واحد حمایتی ، ۲۲ هزار و ۷۳ واحد خودمالک شهری، ۱۶ هزار و ۵۵۴ واحد بازآفرینی شهری و ۲۸ هزار مسکن روستایی است.

وی اضافه کرد: برای ساخت در حوزه حمایتی تاکنون ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر متقاضی واجد شرایط چهار شرط و ۱۱۶ هزار و ۷۷۹ واحد متقاضی سه شرط هستند که برنامه ریزی مسکن بر اساس افراد واجد شرایط سه شرط است.

شاکرمی با بیان اینکه شرط چهار به سکونت افراد مربوط است، افزود: به طور مثال کسی متقاضی مسکن در خرم آباد است، اما ساکن آن نیست، برای این بخش سه هزار و ۲۰۰ هکتار زمین تامین شده و یک هزار و ۷۵۴ هکتار در دست تهیه طرح است و به اینصورت که هزار و ۳۱۵ هکتار مربوط به الحاقات و ۴۳۹ هکتار مربوط به شهرک هاست.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

:: یادداشت با نام نویسنده

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی