امروز

یکشنبه, ۲۴ تیر , ۱۴۰۳

  ساعت

۰۷:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

«محسن مرادی» معاون هنری سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان در شامگاه شنبه( یکم مهر) درآیین اختتامیه هفتمین جشنواره ملی فانوس، اظهار داشت: مرحله استانی هفتمین جشنواره فانوس در لرستان به پایان رسید و این جشنواره برترین‌های خود را شناخت.
وی افزود: آثار ارسالی به این جشنواره در بخش‌های هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، فیلم و سریال، موسیقی و سرود، تولیدات رادیویی و بخش ویژه دانش آموزی (سرود دانش‌آموزی، نقاشی، تئاترصحنه ای، فیلم کوتاه ۱۸۰ ثانیه‌ای)، تئاتر خیابانی، نمایش‌نامه و در بخش هنرهای تجسمی در شاخه‌های عکس، نقاشی دیجیتال، نقاشی دستی، طراحی پوستر و بیلبورد، بود.
مرادی گفت: این جشنواره در بخش فیلم و سریال در شاخه‌های سریال داستانی، فیلم داستانی بلند و کوتاه، تله‌تئاتر، انیمیشن (پویانمایی)، مستندکوتاه و نماهنگ و در بخش موسیقی و سرود در شاخه‌های موسیقی با کلام و بی‌کلام، و سرود دریافت کننده آثار هنرمندان بود. همچنین علاقه‌مندان آثار خود را در بخش رادیویی در شاخه‌های نمایش رادیویی و پادکست به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.
معاون هنری سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: این جشنواره در بخش فیلم و سریال در شاخه‌های سریال داستانی، فیلم داستانی بلند و کوتاه، تله‌تئاتر، انیمیشن (پویانمایی)، مستندکوتاه و نماهنگ و در بخش موسیقی و سرود در شاخه‌های موسیقی با کلام و بی‌کلام، و سرود دریافت کننده آثار هنرمندان بود. همچنین علاقه‌مندان آثار خود را در بخش رادیویی در شاخه‌های نمایش رادیویی و پادکست به دبیرخانه این جشنواره ارسال کردند.
وی متذکر شد:هنرمندان در مورد موضوعات مرتبط با حوزه دفاع مقدس و مقاومت از قبیل نقش ولایت و رهبری در پیشبرد دفاع مقدس و آرمان‌ها و تداوم آن، نقش مردم در دفاع مقدس، نقش زنان، نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس، شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و خانواده شهدا، سبک زندگی رزمندگان و شهدا (از شهید بودن تا شهید شدن)، سفرهای راهیان نور و نسل امروز، نیز آثاری به جشنواره ارسال کردند.
مرادی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی برگزیدگان این جشنواره پرداخت و گفت: در بخش نمایش صحنه‌ای «امیر محمد حسنوند» از خرم آباد، «ناهید گودرزی» از الیگودرز و «آرش رضایی» از ازنا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
وی افزود: «سید حسام شریعتمداری»، «میثم کردی» و «حسین ایزدی» هر سه نفر از بروجرد در بخش نمایش خیابانی موفق به کسب مقام اول تا سوم شدند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: در بخش نمایشنامه نویسی، «پژمان شاهوردی» از بروجرد،« ناهید گودرزی» از الیگودرز و «حجت اله خادمی فرد» از دورود به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.
وی ادامه داد: در بخش نمایش رادیویی «جلال قربانی» از خرم آباد، در بخش پادکست، «عزیز با با نژاد» از خرم آباد، در بخش عکس، «محمد رضا پولادوند» در بخش فیلم مستند، «فرشته نصرتی» در بخش پوستر، «امین هنامی» در بخش نقاشی، «علی امیدی راد» در بخش فیلم داستانی، «فرهاد پاک نیا» در بخش نماهنگ، همگی از ن خرم آباد و «ناهید گودرزی» از الیگودرز در بخش پادکست و «میثم پوریان» از ازنا و «حامد حائری» از بروجرد( مشترک) در بخش موسیقی با کلام همگی موفق به کسب رتبه اول شدند.
مرادی با بیان اینکه در بخش موسیقی بی‌کلام «داوود رضایی» از خرم آباد مقام اول را به خود اختصاص داد، خاطر نشان کرد: در بخش سرود «طاهر مرادی» و «امیر حسین ویس کرمی» هر دو از خرم آباد به ترتیب حائز رتبه اول ودوم شدند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه «مهدیه علیشاهی» از خرم آباد، مقام دوم بخش فیلم داستانی را به خود اختصاص داد، گفت: در هفتمن دوره جشنواره فانوس بخش ویژه دانش آموزی نیز گنجانده شده بود.
وی افزود: در بخش دانش آموزی، «مسعود پور حمزه» از خرم آباد در سرود، «زهرا نعمت الهی» از الیگودرز در نمایش، «نازنین مصطفایی» در بخش نقاشی و «امیر حسین حسنوند» از الشتر در بخش فیلم مقام اول را به خود اختصاص دادند.
انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی