امروز

جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳

  ساعت

۰۰:۵۴ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش آوازه آنلاین، معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به بهره‌برداری ساختمان اداره کل سازمان سلامت استان کرمانشاه گفت: بیمه سلامت ۹۳ پروژه مختلف در سطح کشور در دست اجرا دارد.

 

دکتر حسین رنجبران روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از ساختمان بیمه سلامت استان کرمانشاه که با حضور استاندار و دیگر مسئولان کرمانشاه برگزار شد؛ افزود: بیش از نیمی از جمعیت کشور حدود ۴۲ میلیون نفر زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند و یکی از افتخارات بزرگ ما در این بیمه خدمت رسانی به این جمعیت عظیم است.

 

او در ادامه با اشاره به اینکه بیمه سلامت در کشور با ۴۵ هزار موسسه درمانی مانند بیمارستان طرف قرارداد است، اظهار کرد: پرداخت مطالبات به این موسسات در طول یک سال گذشته در ۲۵ سال اخیر بی سابقه بوده و تقریبا مطالبات آنها به روز تسویه می‌شود.

 

رنجبران اظهار داشت: تا قبل از شیوع ویروس کرونا، پرداختی های به مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت شاید یک و ۲ سال طول می کشید مانند پرداخت های سال ۹۵ که در سال ۹۸ به مبلغ ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسویه شد.

 

او اضافه کرد: تمام بدهی سال ۹۹ بیمه سلامت به طرف های قرارداد نیز با مبلغ ۱۶ هزار میلیارد تومان تسویه شده و مطالبات سال ۱۴۰۰ نیز تقریبا ماه به ماه در حال پرداخت هستیم و اگر در بعضی بخش های دولتی با یک و ۲ ماه تاخیر مواجهه ایم به خاطر رسیدگی به اسناد پزشکی است.

 

رنجبران در ادامه از پرداخت به روز حقوق پزشکان خانواده در طرح نظام ارجاع خبر داد و گفت: بیمه سلامت تقریبا همراه حقوق پرسنل خود مطالبات پزشکان نسخه نویسی و نسخه پیچی را به صورت ماهیانه پرداخت می‌کند.

 

این مقام مسئول با اشاره به تحریم های ظالمانه و فشار مالی هنگفت، شیوع ویروس منحوس کرونا به بیمه ها، افزود: پرداخت به موقع این همه مطالبات یک کار فوق العاده بزرگ است که بیمه سلامت آن را انجام می‌دهد.

 

رنجبران در ادامه یادآور شد: انشاالله رویه پرداخت ها در آینده نیز ادامه خواهد داشت تا همکاران بخش های مختلف درمانی کمتر دغدغه داشته باشند و با دلگرامی و انگیزه قوی تر در راستای خدمات رسانی به مردم گام بردارند.

 

معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به مجاهدت، فداکاری و رشادت حوزه درمان و سلامت کشور در زمان شیوع بیماری کوید ۱۹ گفت: در این بحران و دوران که پدر و مادر از فرزندان و فرزندان از پدر و مادر فاصله می گرفتند که مبتلا نشوند، پزشکان و پرستاران در ۱۰ سانتی متری حلق و دهن بیمار کرونایی که منشاء آلودگی است ساکشن انجام دادند تا او را نجات دهند و این نهایت ایثار و فداکاری است و باید همیشه قدردان آنها باشیم.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

:: یادداشت با نام نویسنده

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی