امروز

پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲

  ساعت

۱۱:۳۵ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش آوازه آنلاین،  تامین مالی زنجیره تولید یکی از روش های نوین تامین مالی می باشد که می تواند به تأمین مالی هدفمند و بهینه بخش تولید و حفظ و ایجاد اشتغال پایدار کمک قابل توجهی داشته باشد.با روش های یاد شده بدون تزریق بی رویه پول و افزایش نقدینگی، چرخه تولید به حرکت در می آید و واحدهای تولیدی مختلف زنجیره تولید از تولیدکنندگان مواد اولیه تا کالای نهایی با تضمین بانک ها نیازهای خود را برآورده می سازند و البته هر جا که به پرداخت پول و تسهیلات نیاز باشد، بانک ها و موسسات مالی با اعتبارسنجی دقیق و نظارت موثر به یاری واحدهای تولیدی می شتابند.

 

مقوله اشتغال و میزان اشتغالزایی طرح های تولیدی که از توجیه فنی، اقتصادی و مالی برخوردارند با توجه به شعار سال و سیاست های اعتباری دولت، اولویت دیگری است که همواره در پذیرش و بررسی درخواست تسهیلات در بانک صنعت و معدن مورد توجه قرار می گیرد و این امر به خصوص در مناطق کمتر برخوردار کشور حایز اهمیت بیشتری است.

 

برای حل مشکلات واحدهای تولیدی که در مسیر تولید خود با موانعی که برشمرده شد، مواجه شده اند، لازم است پس از بررسی سابقه شرکت ها و شناسایی موردی معضل هر واحد تولیدی با پرداخت تسهیلات برای نوسازی و توسعه آن ها یا تسهیلات سرمایه در گردش برای فراهم کردن مواد اولیه مرغوب به یاری این واحدها شتافت.

 

گزارش های آماری حاکی از آن است که نقش بانک صنعت و معدن در حمایت از اشتغال در طرح های بزرگ و کوچک، نقشی موثر و غیر قابل انکار است به گونه ای که این بانک به عنوان تنها بانک توسعه ای صنعتی کشور در پروژه های مهمی در بخش طرحهای انرژی (نیروگاهی)، پتروشیمی و پالایشگاهی، صنایع شیمیایی، طرحهای فولادی، صنایع فلزی، طرح های کانی غیر فلزی، صنعت سیمان، داروسازی، طرح های زیربنایی، صنایع نساجی و طرح های صنایع غذایی مشارکت داشته است.

 

همچنین با توجه به افزایش وصول مطالبات این بانک در سال گذشته هیچ واحد فعال توسط بانک تملیک نشده است و سعی ما بر این است که با عارضه یابی صحیح، نهایت تعامل را با مشتریان بدهکار که حسن نیت داشته باشند، بعمل آوریم و این سیاست در سال آتی هم دنبال می شود.

 

یکی از بانکهای شاخص در توسعه صنعتی استان بانک صنعت و معدن می باشد که یا به صورت مستقیم جهت احداث واحدهای بزرگ در استان تامین مالی گردیده و یا هم اکنون در حال مشارکت می باشند. همچون پتروشیمی لرستان ، کارخانجات دارویی بایرافلاک ( در فاز تولید داروهای انسانی و دامی) سیمان سفید ازنا ، فولاد ذوب آهن ازنا ، پارسیلون ، یخچال سازی ، فروآلیاژ ایران ، آساسنگ ، سیاب امید  … را نام برد.

 

علاوه بر تسهیلات پرداخت شده توسط ستاد مرکزی بانک صنعت و معدن به طرحهای استان لرستان، مبلغ ۳٫۰۸۹ میلیارد ریال توسط سرپرستی استان لرستان تامین مالی گردیده است که با توجه به سهم ۰٫۳ درصدی منابع استان نزد این بانک ، ۳درصد از کل تسهیلات شبکه بانکی استان توسط این بانک به طرحهای صنعتی پرداخت گردیده است .

 

بانک صنعت و معدن استان لرستان از محل منابع تبصره ۱۸ سال ۱۴۰۰ تاکنون مبلغ ۸۳۰ میلیارد ریال  در میان بانکهای استان دارای رتبه نخست  پرداخت تسهیلات مذکور می باشد .همچنین این بانک نسبت به پرداخت تسهیلات در زمینه تسهیلات خرد، ازدواج و فرزندآوری با توجه به سیاستهای بانک مرکزی و بودجه ابلاغی اقدام نموده است .

 

 

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

:: یادداشت با نام نویسنده

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی