امروز

یکشنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۴:۴۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

به گزارش آوازه آنلاین، معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد، روش های جدید پرداخت صدقه از طریق کد QR و علمک را تشریح کرد.

 

علیرضا عسگریان با اشاره به اهمیت پرداخت صدقه و فرهنگ آن در کشور اظهار کرد: مجموعه امداد از سنوات گذشته نسبت به جمع آوری صدقات اقدام کرده است و در این زمینه در طول سالهای گذشته منابع قابل توجهی از صدقات جمع آوری شده را در اختیار گروههای هدف قرار داده است.

 

وی با اشاره به تغییرات در سبک زندگی و ورود روش‌های نوین در پرداخت‌ها، افزود: با توجه به این مسئله کمیته امداد نیز در همین راستا اقداماتی را در جمع آوری صدقات و روش آن ایجاد کرده است به طوری که در سال‌های گذشته صندوق‌های صدقات الکترونیکی را راه اندازی کرده اما در کنار صندوق‌های صدقات الکترونیکی، صندوق‌های صدقات سنتی نیز همچون فعال هستند.

 

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در این خصوص توضیح داد: با توجه به گرایش مردم و فرهنگ صدقات و انداختن پول در صندوق‌های صدقات، این صندوق‌ها همچنان در معابر و خیابان‌ها وجود دارد اما تعداد آنها نسبت به سال‌های گذشته کاهش پیدا کرده است.

 

وی گفت: در همین ارتباط نیز با توجه به اینکه هموطنان کمتر از پول نقد استفاده می‌کنند و بیشتر از کارت‌های بانکی استفاده می‌کنند به همین دلیل مجموعه امداد طرح راه اندازی ۶۰ میلیون صندوق صدقات به روش کد QR را در دستور کار قرار داده است.

 

عسگریان ادامه داد: البته پرداخت پول برای صدقات از طریق #۸۸۷۷* آسان‌تر خواهد بود و با توجه به شرایط کرونایی استقبال مردم نیز نسبت به پرداخت صدقات از طریق روش‌های نوین بیشتر شده است.

 

وی تصریح کرد: قطعاً در سال آینده بیش از ۷۰ درصد از منابع صندوق‌های صدقات از طریق روش کد QR خواهد بود اما در کنار این روش، صندوق‌های صدقات سنتی به تعداد محدود در سطح معابر حفظ خواهد شد.

 

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جمع آوری بیش از ۱۰۷ هزار صندوق صدقات سنتی از سطح معابر طی حدود ۲ سال گذشته خبر داد و گفت: در کنار پرداخت صدقات از طریق روش جدید و علمک هایی در سطح معابر برای پرداخت صدقات در نظر گرفته شده است که البته این طرح به صورت پایلوت در ۷ استان اجرا شده است و طی یک سال آینده این طرح گسترش پیدا خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی روش‌های جدید صندوق‌های صدقات گفت: با این روش‌ها ۲۵ درصد از منابع صندوق‌های صدقات افزایش خواهد یافت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی